Debiutant wygrywa w Pszczynie

Debiutant wygrywa w Pszczynie

 

 

 

 

Zawody w lokalizacji, które od samego początku towarzyszą Silesiamanom odbyły się tradycyjnie pod koniec maja. Termin choć w ostatnich latach dawał pewność pogody, w tym roku nie napawał optymizmem. Niskie temperatura wody , skracanie konkurencji pływackich na innych zawodach / na naszych zresztą też / powodowało, że zapał do startów, był na pewno wśród zawodników niższy. Ostatni tydzień przyniósł jednak podwyższenie temperatury i z optymizmem patrzyliśmy na czwarte zawody nad ślicznym zbiornikiem Łąka.

dsc_0718

Przełamanie tradycji było już od startu, bo zawsze wcześniej mieliśmy piękną pogodą na starcie, a w tym roku, od rana było pochmurno. Do wody na jedną 450 metrową pętle weszło ponad 260 osób, które postanowiły powalczyć ze sobą, z czasem i z innymi zawodnikami. Pierwsze z wody wyszły kobiety , co już u nas wcześniej się zdarzało , a były to Paulina Klimas,Agata Litwin i Daria Radczuk, a tuż za nią czołówka mężczyzn.

dsc_0938

Na szybką,  z jednym podjazdem pętlę, wyszła czołówka kobiet i mężczyzn. Rower mocno przemieszał w kolejności zawodników, co dodało tylko pikanterii części biegowej. Na bieg pierwsza znowu, o dziwo, wyszła kobieta – Paulina Klimas, a tuż za nią mężczyźni.

dsc_1231

Bieg musiał być bardzo mocny w wykonaniu Michała Kosiora, który dogonił Dominika Pikorskiego i Mariusza Bratka i samotnie zameldował się na pierwszym miejscu. Prowadzenia wśród kobiet nie oddała Paulina Klimas. Warto wspomnieć, że dla tego najlepszego zawodnika to był pierwszy start w triathlonie. Tym bardziej wielkie gratulacje.

dsc_6682

Przed samym finiszem najlepszych zawodników na niebie pojawiło się słońce i w takiej atmosferze ciepłej wiosennej niedzieli mogliśmy świętować ze zwycięzcami zawodów i przeprowadzić konkurs dla wszystkich uczestników Silesiaman Triathlon Pszczyna.

dsc_1303

Gratulujemy i dziękujemy wszystkim za przybycie !!!

 

ETIXX SilesiaMan © 2015 | Tworzenie i pozycjonowanie stron Extraseo

  • Facebook
  • Twitter
  • YouTube