Kalendarz imprez w 2018 roku

Kalendarz imprez w 2018 roku

Rozpoczynaliśmy w 2014 od 2 lokalizacji i z ambicjami do zrobienia na początek czegokolwiek “triathlonowego”, aby Śląsk nie był białą plamą na mapie polskiego triathlonu. Od tego czasu odwiedziliśmy z naszymi imprezami Katowice, Pszczynę, Park Śląski, Gliwice, Rybnik, Świerklaniec. Zorganizowaliśmy w między czasie Mistrzostwa Polski w Cross Triathlonie w Parku Śląskim i najtrudniejszy triathlon na terenie Polski – Diablak Beskid Extreme Triathlon. Cykl Beskid Extreme Triathlon dał  nam w tym roku   dodatkową imprezę Żywiec Beskid Extreme Triathlon na dystansie “ćwiartki i “połówki” z metą na Skrzycznem. W przyszłym roku zaczniemy właśnie od tego cyklu robiąc Hotel Podium Extreme Duathlon już 8 kwietnia. Więcej na www.plxtri.com .

Ale jak będzie wyglądał Silesiaman Triathlon 2018 ? Już piszemy …

dsc_6703

Można powiedzieć, że już tradycyjnie zaczynamy w stolicy województwa z Silesiaman Duathlon Katowice. Dolina 3 Stawów będzie gościć zawodników na dystansie 5 km biegu , 22 km roweru i na zakończenie 3 km biegu. Na sprawdzonej trasie będziemy ścigać się 22 kwietnia, dwa tygodnie po górskim rozpoczęciu sezonu podczas Hotel Podium Extreme Duathlon .

Drugi przystanek to już także tradycja i wizyta w Pszczynie. Urokliwe jezioro Łąka i świetny ośrodek Miejskiego Ośrodka Rekreacji i Sportu daje gwarancje super rozpoczęcia sezonu. Na premierowej odsłonie triathlonu ścigamy się na dystansie 450 metrów pływania, 22 km roweru i 5,5 km biegu.

18192534_1768115536834315_2427055630346448856_o

 

24 czerwca wyjeżdżamy z województwa śląskiego na odwiedziny do Opola. To urocze miasto będzie gościć triathlonistów po raz pierwszy. Zawody odbędą się w samym centrum miasta. Pływanie  na zatrzymanym kanale Odry, rower po płaskiej szybkiej trasie i piękny bieg z pętlą na opolskim rynku. Triathlon odbędzie się na dystansie 1/4 IM i 1/8 IM. Triathlon Opole idealny na początek wakacji.

26 sierpnia to ostatni weekend sierpnia i tym samym wracamy do Katowic. Silesiaman Triathlon Katowice na dwóch dystansach “połówki” i “ćwiartki” po selektywnej trasie to gwarancja nie tylko pogody, ale też godnego każdego triathlonisty, wyzwania.

Piąty rok startów to już grono, doświadczonych zawodników, to dużo lepszy sprzęt i forma. My jednak mamy nadzieję, że cały czas atmosfera jest jak za pierwszym razem – pełna naszego zaangażowania, rodzinnego klimatu i podekscytowaniem

Zapisy na wszystkie imprezy ruszają 6 stycznia 2018 roku ok godzinie 12:00 .

Do zobaczenia już w kwietniu 🙂

ETIXX SilesiaMan © 2015 | Tworzenie i pozycjonowanie stron Extraseo

  • Facebook
  • Twitter
  • YouTube