Kalendarz zawodów w 2017

Kalendarz zawodów w 2017

slajd1

Przedstawiamy kalendarz zawodów w 2017 roku. W przyszłym roku będziemy obecni w odmienionej formule : dwa razy w Katowicach, Pszczynie i w Rybniku. Do naszych zawodów dołączyły zawody w Beskidzie Żywieckim i Śląskim – Beskid Extreme Triathlon Series. Więcej na www.plxtri.com  .

Zaczynamy tradycyjnie w stolicy województwa. Po szybkiej pętli biegowej dookoła malowniczych ” 3 stawów” będziemy ścigać się po “pomarszczonej” pętli, jak na wyżynę śląską przystało. Duathlon oparty na dystansie sprinterskim zawsze sprowadza do Katowic, amatorów i profesjonalistów, dla których kwiecień jest miesiącem ostatnich szlifów przed sezonem triathlonowym.

slajd2

Pierwszy triathlon w Polsce będzie w Rybniku. Tam przy 17 – stopniowej temperaturze wodzie i przy świeżutkim asfalcie sprawdzimy, kto przygotował się do sezonu 2017. Dwa dystanse, krótki i tradycyjna “ćwiartka” to świetne połączenie, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie.

slajd3

Pszczyna to już kultowa lokalizacja, piękna plaża nad urokliwym jeziorem Łąka. Szybki dystans to przetarcie dla profesjonalistów jak i dobry początek dla kogoś, kto dopiero rozpoczyna zabawę w triathlon.

slajd4

Po Pszczynie przenosimy się do Żywca. Żywiec w przyszłym roku będzie stolicą ekstremalnego triathlonu w Polsce. Zaczynamy 28 maja od dwóch dystansów : ćwiartki i połówki. Oba dystanse rozpoczynamy w jeziorze żywieckim, dalej trasy jadą w zupełnie odwrotnych kierunkach. 1/4 IM jedzie po przepięknej trasie na Przęłęcz Kocierską i Wielką Puszczę, żeby zrobić prawie 1000 metrów przewyższenia. “Połówka” jedzie po pętli Diablaka. 90 km na Salmopol , Zameczek i Ochodzitą zostawi po sobie ślad. Bieg dla ćwiartki to dwa szczyty nieopodal miasta i meta w Żywcu. Na Skrzycznem skończą zawodnicy dłuższego dystansu. Zawody zapowiadają się “mega” interesująco.

slajd6

Diablak stał się już w swojej pierwszej edycji legendą. Tegoroczna edycja to heroiczny bój o zmieszczenie się w czasie na Babiej Górze. Zawody, na które już w tym roku robimy losowanie, gdzie swój udział zapowiedzieli ultrasi z całej Polski, będą na pewno wisieńką na torcie w przyszłym sezonie.

slajd7

Koniec cyklu to dla wielu podsumowanie sezonu i start na najdłuższym w sezonie dystansu. Dystans 1/2 IM i 1/4 IM to niełatwa trasa, świetna atmosfera i zawody w samym sercu województwa. Jak zwykle możemy liczyć na upał i walkę z niekończącymi się podjazdami.

slajd5

Pamiętajcie, że ruszamy z przygotowaniami do Silesiaman Triathlon. Kto ma ochotę poćwiczyć w grupie, zachęcamy śledzić naszego FB i stronę www.team.silesiamantriathlon.pl 

Zapisy ruszają 1 stycznia 2017. Niespodzianki i szczegóły zapisów już wkrótce.

 

ETIXX SilesiaMan © 2015 | Tworzenie i pozycjonowanie stron Extraseo

  • Facebook
  • Twitter
  • YouTube