Katowickie piekiełko

Katowickie piekiełko

st kato4

Ukradliśmy tytuł od przyjaciółki naszego cyklu , która dla Akademii Triathlonu napisała bardzo fajny artykuł     o swoim starcie w Katowicach.  Tytuł fajnie oddaje to co czekało prawie 300 triathlonistów z całej Polski i z zagranicy na zawodach w Dolinie 3 Stawów.

st kato3

Wszystko zaczyna się bardzo niewinnie w jednym ze stawów w zielonej części Katowic. „Połówka” rozpoczęła o 9.00, a na jej starcie kilka znanych nazwisk z naszego cyklu. Z wody pierwszy wyszedł Marcin Neuman za nim reszta czołówki, w tym bardzo dobrzy kolarze. 90 km roweru to walka z wieloma podjazdami i coraz wyższą temperaturą. Po rowerze na czoło wysunął się Daniel Domirski, który nie oddał już prowadzenia na biegu. NA drugim miejscu zawody ukończył Łukasz Malaczewski z GVT, któremu udało się utrzymać drugie miejsce przed Marcinem. Wśród kobiet zwyciężyła , dobrze znana z całego cyklu Anita Kisiel.

st kato

W popularnej „ćwiartce” wystartowała już większa część niedzielnej stawki. Woda jak zwykle nie przyniosła rozstrzygnięć wręcz przeciwnie osoby , które ostatecznie znalazły się na podium były po wodzie na dalszych pozycjach. Niełatwy rower był znowu popisem Jakuba Woźniaka , którego czas roweru Michała Kosmowskiego i Maćka Rycyka przesunął na czołowe pozycje. Szybkim biegiem dał bezapelacyjne zwycięstwo Kubie. Wśród kobiet mielismy bardzo egzotyczną zwyciężczynię. Na start u nas zdecydowała się Ivanna Cervantes z Meksyku i była bezkonkurencyjna , na równi walcząc z czołówką mężczyzn.

st kato2

Karty jak zwykle na Silesiaman Katowice rozdawała pogoda. Kilka set metrów przewyższeń na rowerze i odsłonięte aleje Doliny 3 stawów dały się we znaki każdemu. Poraz kolejny Katowice potwierdziły , że są dla tych, którzy lubią trudne trasy i na pewno ta trasa wyrasta na jedną z trudniejszych w Polsce.  Czy za rok zmienimy profil ? Nie sądzimy 🙂

Podsumowując ten sezon. Byliśmy w nowych miejscach, wiele osób zadebiutowało u nas, pokonaliśmy wiele triathlonowych kilomterów, wiele nauczyliśmy w trzecim roku Silesiamana. Diablak nasze ektremalne triathlonowe dziecko także dało nam wiele radości. Co przyniesie nowy rok ? Liczymy, że będzie to znowu wiele Waszych triathlonowych sukcesów, w których Wam pomożemy 🙂

ETIXX SilesiaMan © 2015 | Tworzenie i pozycjonowanie stron Extraseo

  • Facebook
  • Twitter
  • YouTube