Mistrzostwa Polski w Parku Ślaskim

Mistrzostwa Polski w Parku Ślaskim

silesiamancrossswim (4)

Mistrzostwa Polski w CrossTriathlonie Park Śląski 2016                              

14 sierpnia  pięknym , rozległym Parku Śląskim rozegrały się Mistrzostwa Polski w Cross Triathlonie. Pierwszy raz Silesiaman Triathlon był organizatorem imprezy rangi mistrzowskiej.  Do Parku przyjechali zawodnicy z całej Polski by startować w konkurencji, na którą składało się 1 km pływania , 25 km jazdy na rowerach MTB i około 9 km biegu terenowego.

Zawody tradycyjnie zaczęły się od zawodów dzieci gdzie mali triathloniści ścigali się jadąc na rowerze, a później biegnąc do mety, na której później odbyły się Mistrzostwa.

Prawie 100 osób równo o 12:00 wyruszyła na dwie pętle pływackie. Z wody pierwszy wyszedł Tomasz Brembor, a u kobiet  Marta Łagownik . Na trasie rowerowej w czołówce znaleźli się Tomek, Konrad Zdun i Tomasz Szala. Bardzo ciekawą trasę rowerową z wieloma podjazdami, sekcjami technicznymi bardzo szybko pokonywali również Sylwester Swat i Bartosz Banach. U kobiet 4 zawodniczki wyrobiły walczyły o podium, a były to  Marta, Dominika Kozak i  Kasia Czerwińska i Natalia Rypel.

silesiamancrossbike (43)

Bieg po ścieżkach Parku Śląskiego znowu przetasował czołówkę jak i na dalsze pozycje. Bezkonkurencyjny na biegu był Tomasz Szala i to on przed Sylwestrem Swatem i Bartoszem Banachem został Mistrzem Polski w kategorii Elite. Kobiety podzieliły się tytułami nastepjąco : Pierwsza Marta Łagownik, druga Katarzyna Czerwińska, trzecia Natalia Rypel.

silesiamancrossrun (121)

Walka była naprawdę bardzo ciekawa, dzięki czemu licznie zgromadzona publiczność mogła obserwować triathlon na najwyższym poziomie.

Gratulujemy wszystkim zawodnikom. Liczmy, że zawody jeszcze zagoszczą na Śląski z przyszłości.

silesiamancrossrun (92)

 

 

 

 

ETIXX SilesiaMan © 2015 | Tworzenie i pozycjonowanie stron Extraseo

  • Facebook
  • Twitter
  • YouTube