Premierowy Świerklaniec

Premierowy Świerklaniec

 

12 sierpnia zadebiutowaliśmy nad pięknym zalewem Nakło – Chechło . Bardzo urokliwe miejsce przyciągnęło kilkaset osób na dwóch dystansach 1/4  i 1/8 IM . Zaczęło się jak zwykle od dzieci, które tym razem musiały wykazać się zdolnościami jazdy w terenie. Pole namiotowe, które było miejscem rozgrywania zawodów przygotowało przeszkody w postaci, piasku , dziur i nierównego terenu. Tym bardziej gratulujemy wszystkim dzieciom za ambicję i dzielną walkę o jak najlepszy wynik.

1DSC_1800_2000x1333

Później wystartowali starsi zawodnicy. Prawie 300 osób wystartowało na obu dystansach. Bujna roślinność pokrzyżowała plany trasy pływackiej szczególnie na krótkim dystansie, ale dystans dłuższy w mniejszym towarzystwie wodorostów odbył się bez większych zakłóceń. Pierwsza z wody wyszła na dłuższym dystansie wyszła Daria Radczuk a na krótszym Konrad Zdun .

1DSC_2703

Po perypetiach związanych z nie dokończonym remontem drogi wojewódzkiej odcinek rowerowy został puszczony przy ograniczonym ruchu ulicznym. Z relacji zawodników trasa była bardzo szybka i ciekawa. Poprowadzona w większości po trasie Tour de Pologne. 22,5 km pętla idealnie wpisuje się w dystans IM, w ponad połowie poprowadzona jest pięknymi lasami. Rower przetasował czołówkę i na bieg po 45 km pierwszy wyszedł Jakub Woźniak, na 1/8 Konrad cały czas był nie do doścignięcia.

1DSC_2259

Oboje nie oddali już prowadzenia do końca . Na dalszych miejscach znaleźli się na ¼ IM Dominik Pikorski i Adam Kuśka . Na dystansie o połowę krótszym : Marcin Combik i Jakub Juskowiak.  Wśród kobiet bezkonkurencyjna była Daria Radczuk, a na 1/8 Magdalena Giet. Gratulujemy !!!

Bieg dookoła pięknego zalewu  ukończyli wszyscy zawodnicy z uśmiechem witając na mecie swoich przyjaciół i znajomych.

Podziękowania dla wszystkich zawodników za zaufanie przy nowej lokalizacji i dla Urzędu Gminy Świerklaniec za pomoc w organizacji. Mamy nadzieję, że zawody wpiszą się w nasz kalendarz w przyszłych latach.

1DSC_3153_2000x1333

 

 

ETIXX SilesiaMan © 2015 | Tworzenie i pozycjonowanie stron Extraseo

  • Facebook
  • Twitter
  • YouTube