X-terrenowy partner spod Wawelu

X-terrenowy partner spod Wawelu

logo-xterra-poland

Już po raz drugi na krakowskim Zakrzówku w sierpniu zagości XTERRA Poland – jedyne w Polsce zawody crosstriathlonowe w ramach międzynarodowej serii zawodów XTERRA. Marka ta jest w świecie triathlonu crossowym odpowiednikiem marki Ironman. Polska edycja odbywa się w przepięknym pod względem przyrodniczym miejscu, zaledwie kilka kilometrów od centrum Krakowa.

Etap pływacki przebiega w krystalicznie czystej wodzie malowniczego kamieniołomu. Część kolarska, która prowadzi po terenie Zakrzówka i lasu pychowickiego, jest wymagająca technicznie, i już podczas debiutu zawodów w 2016 r. stała kultowa, między innymi dzięki jedynemu w swoim rodzaju kilkusetmetrowemu przejazdowi przez jaskinię. Ostatni, biegowy, etap, to interwałowa trasa w okolicach kamieniołomu, z metą przy słynnych Skałkach Twardowskiego.

Ideą XTERRA, w odróżnieniu od triathlonów szosowych, jest wyznaczanie tras ze względu na czas ich pokonywania, a nie ich długość. Każde zawody organizowane są bowiem w innym miejscu, o innej charakterystyce terenu. W Krakowie zawodnicy rywalizować będą na dwóch dystansach – długim (ok. 1,5 km pływania, ok. 36 km roweru i ok 10 km biegu) i krótkim (połowa dystansu długiego). W tym roku przewidziana jest też możliwość startu w sztafetach. Zwycięzcy kategorii wiekowych na dystansie długim (łącznie 25 osób) otrzymają slot na Mistrzostwa Świata w Crosstriathlonie na Hawajach. W ramach imprez towarzyszących, dzień wcześniej, przeprowadzone zostaną jedyne w Polsce zawody triathlonowe dla dzieci i młodzieży, aquathlon dla najmłodszych, wliczane do pucharu Polski zawody open water na 3 dystansach (750, 1500 i 3000 m) i trailowe zawody biegowe na dystansie 7 i 21 km.

W związku z naszą współpracą możecie liczyć na konkursy, rabaty i inne atrakcje z Xterra Poland.

www.xterrapoland.pl

Kraków, 12-13 sierpnia 2017 r.

 

ETIXX SilesiaMan © 2015 | Tworzenie i pozycjonowanie stron Extraseo

  • Facebook
  • Twitter
  • YouTube