ETIXX SILESIAMAN TRIATHLON 2016

ETIXX SILESIAMAN TRIATHLON 2016

Trochę to trwało, ale w końcu możemy powiedzieć, że kalendarz na 2016 jest gotowy . A w nim, sprawdzone już lokalizacje i dwa nowe, świetne miejsca ! Zapisy i rodzaje pakietów planujemy uruchomić do końca listopada. Zawody dla dzieci przeprowadzimy w nowym sezonie w każdym z miast, nie licząc ostatniej edycji.

 

Silesiaman Duathlon Katowice – 10 kwietnia 2016                                                                              

 

Tradycyjnie zaczynamy i kończymy w stolicy województwa śląskiego . W Katowicach rozpoczynamy duathlonem 10 kwietnia na Dolinie 3 stawów . Dystanse duathlonu  5 km / 22km / 3km. Sprawdzona trasa i miejsce z zeszłego roku . Trasę rowerową planujemy przenieść na trasę sierpniowej edycji, wokół Nikiszowca i Giszowca.

 

Etixx Silesiaman Crosstriathlon Rybnik – 1 maja 2016

 

Drugie zawody w 2016 roku to nowe miasto – Rybnik. Świetne jezioro, dzięki elektrowni ciepła woda sprawi, że 1 maja możemy spokojnie przeprowadzić triathlon już w temperaturze powyżej 15stopni. W związku z remontem drogi w tym roku musimy jedynie przerzucić się na rowery przełajowe , trekkingowe lub MTB. Razem z bardzo przychylnym takim przedsięwzięciom miaste, liczymy, że będą to od 2017 idealne zawody na rozpoczęcie sezonu. Dystanse podczas Etixx  Silesiaman CrossTriathlon 2016 to 500 m  / 22 km  / 5 km.

Etixx Silesiaman Triathlon Pszczyna – 22 maja 2016

22 maja zapraszamy na sprawdzone, ulubione już przez wielu, ściganie w Pszczynie. OSW Łąka to super miejsce na ściganie i super przetarcie na początek sezonu. Planujemy zwiększyć trasę rowerową do 11 km co da nam możliwość bezpiecznego przeprowadzenia konkurencji rowerowej. Trasa biegowa będzie tym razem po urokliwej koronie zapory.

 

Etixx Silesiaman Triathlon Świerklaniec – 12 czerwca 2016

Druga nowa propozycja to Jezioro Chechło. Duże, czyste jezioro z szybką trasą kolarską, sprawdzoną podczas ostatniego Tour de Pologne sprawi, że będzie to idealny czas na poprawienie rezultatów na poszczególnych dystansach.  Do gminy Świerklaniec zapraszamy  12 czerwca  na dwa dystanse 1/4 , 1/8 IM.

Etixx Silesiaman CrossTriathlon Park Śląski – 31 lipca 2016

31 lipca po raz drugi będziemy w Parku Śląskim. Zmieniamy miejsce pływania na jeziorko i co najważniejsze staramy się o Mistrzostwo Polski w CrossTriathlonie. Ten  rok pokazał, że tereny parku dają ogromne możliwości jeśli chodzi o wymagającą trasę rowerową. Na bieg również nie zabraknie podbiegów.  Oczywiście obok profesjonalistów to również świetna okazja, żeby spróbować swoich sił w triathlonie. Trzymajcie kciuki za decyzję PZTri – decyzja do 27 listopada . Dystanse Silesiaman CrossTriathlon 1 km / 22 km / 7 km .

Etixx Silesiaman Triathlon Katowice – 28 sierpnia 2016

 

Uwieńczeniem sezonu będzie Silesiaman Triathlon Katowice  ½ IM i ¼ IM . Najtrudniejsza trasa rowerowa ze wszystkich miejskich triathlonów w Polsce sprawia, że nie są to najlżejsze zawody, ale nikt nie mówił, że będzie łatwo 😉

 

 

Pomimo wsparcia miast i sponsorów cały czas szukamy dodatkowego wsparcia ze strony firm i instytucji .Jeśli promocja przez sport wpisuje się w politykę Waszych firm chętnie zaprezentujemy warunki współpracy z Silesiaman Triathlon.

Liczymy, że 3 edycja da nam równie wiele zabawy i spełnionych sportowych celów.

Pozostało więc tylko … trenować.

 

ETIXX SilesiaMan © 2015 | Tworzenie i pozycjonowanie stron Extraseo

  • Facebook
  • Twitter
  • YouTube