Kalendarz startów na 2020

Okres roztrenowania za nami więc i czas na planowanie imprez w naszym regionie.

Kalendarz składa się ze stałych pozycji, które już zyskały stałe grono zwolenników i kilku nowości....

Zaczynamy tradycyjnie na Dolinie Trzech Stawów pod koniec kwietnia . Dokładnie 26 kwietnia zamierzamy sprawdzić swoje silniki po zimie na dystansie 5 km biegu , 22km roweru i na deser 3,5 km biegu.

Potem przenosimy się na chwilę w góry. Wracamy z "przefajnym" i "przetrudnym" Hotel Podium Extreme Duathlon. Dystanse 7 km biegu 24 km na rowerze i 5 km biegu znaczą w górach zupełnie co innego. Koniecznie musicie być na górskiej premierze sezonu.

Pierwszy "miejski" triathlon czeka tradycyjnie w Pszczynie. Tutaj dystans 1/8 IM co roku pokonuje pełen limit czyli 300 zawodników. Warto pilnować zapisów ;)

Potem wszystko na to wskazuje, że spotkamy się po przerwie w Gliwicach - 6 czerwca . Na ten moment nie potwierdzamy tego jeszcze na 100 %, ale warto zapisać sobie tą datę w kalendarzu. Planujemy 2 dystanse : ćwiartkę i 1/8 IM na nowej bardzo szybkiej trasie i bieg dookoła czechowiskiego jeziora.

Jeśli nie do Gliwic, koniecznie musicie wybrać się 14 czerwca na Odra Triathlon do Zdzieszowic. Nasi przyjaciele i partnerzy z grupy Kapija  tworzą kameralną imprezę , która już kolejny rok z rzędu zaprasza do pływania w Odrze i pościgania się po pobliskich miejscowościach. Wszystko wskazuje na to, że odbędzie się na dystansach 1/4 i 1/8 IM.

Po lekkim przetarciu czeka nas prawdziwe wyzwanie : DIABLAK FEST. Piąty raz z rzędu w dniach 20 - 21 czerwca zapraszamy na poskromienie Babiej Góry na pełnym dystansie i diabelskich przewyższeniach. Kto jeszcze nie jest gotowy na najtrudniejszy triathlon w całości rozgrywany na terenie Polski koniecznie niech sprawdzi jeden z krótszych dystansów. "Połówka" z metą na Skrzycznem to też kosmiczne wyzwanie, a 1/4 IM z podjazdem na Kocierz to zupelnie inna 1/4 IM niż po płaskim.

Ukoronowanie sezonu to znowu spotkanie w Katowicach. Trzy dystanse w centrum aglomeracji to świetna okazja żeby pokazać znajomym czym jest triathlon i wysiłek z nim związany. Silesiaman Triathlon Katowice odbędzie się 23 sierpnia.

Nasze cykle to przez ostatnie lata dziesiątki tysięcy odsłon stron i naszych fanpage'y, tysiące zawodników i jeszcze więcej kibiców. Wiemy jednak, że aby zawody były jeszcze bardziej atrakcyjne dla Was potrzebujemy wsparcia. Jeśli więc jesteś fanem triathlonu i chcesz wesprzeć nasze zawody w zamian za bardzo dobre towarzystwo swojej marki i konkretny ekwiwalent reklamowy, zachęcamy do kontaktu. Jesteśmy otwarci na każdą formę współpracy.

Pozostaje nam tylko, życzyć Wam motywacji do treningu i do zobaczenia już 26 kwietnia w Katowicach.