Silesiaman Duathlon Katowice przełożony na koniec sezonu

Drodzy zawodnicy i zawodniczki,


Obserwowaliśmy i analizowaliśmy bardzo wnikliwie sytuację w przeciągu ostatnich tygodni. Jest to sytuacja bez precedensu w skali ostatnich dziesięcioleci. Ogrom tragedii, który spadł na kraje, na gospodarkę, a przede wszystkim na zdrowie i życie milionów jest wprost niewyobrażalny. W tej arcytrudnej sytuacji musimy zarządzić kalendarzem naszego cyklu i zrobić to tak abyście Wy nie czuli się pokrzywdzeni, a my żebyśmy byli w stanie dalej funkcjonować.

Nasze starania i nadzieja żyła dosyć długo, bo nasz duathlon ma zasięg raczej lokalny i skala zawodów nie kategoryzuje nas jako imprezę masową. Dlatego też złożyliśmy wszystkie potrzebne pisma, byliśmy już po pozytywnych uzgodnieniach, co do przebiegu zawodów. Jednak jak widzicie sytuacja jednak się nie poprawi w najbliższych tygodniach, wręcz miejmy nadzieję, że znacząco się nie pogorszy.

Mając na uwadze aktualne zarządzenia i w trosce o Wasz stan zdrowia postanowiliśmy przesunąć zawody na koniec sezonu i po 6 latach organizowania Duathlonu w Katowicach na początek sezonu, zrobić go na zakończenie sezonu.

Sytuacja jest dla nas, nie ukrywamy bardzo ciężka i jeśli się nie poprawi tojako organizatorzy będziemy w naprawdę trudnej sytuacji. Nasza działalność była oparta na imprezach, a z dnia na dzień zostaliśmy pozbawieni jakiejkolwiek szansy ich organizacji.

Przez 6 lat robiąc kilkadziesiąt imprez wielokrotnie byliśmy elastyczni jeśli chodzi o jakiekolwiek zmiany terminu, zmiany startujących zawodników czy inne tego typu działania. Nigdy nie pobieraliśmy opłat za tego rodzaju zmiany. Tym razem chcemy prosić Was o zrozumienie całej sytuacji i o przeniesienie startu na wrzesień lub na inne nasze zawody.

Czekaliśmy, kiedy półmaraton i maraton w naszym regionie ogłoszą swoje daty, szukaliśmy względnie najlepszego rozwiązania, starając się nie dublować z imprezami w regionie i w kraju. Proponowana nowa data to 20 września 2020 roku. Zakładając, że głód startów będzie duży, to wrzesień będzie jeszcze pełnią sezonu startowego.

Licząc na Wasze zrozumienie i wsparcie akcji #wystartujępóźniej proponujemy takie rozwiązania:

1. Przeniesienie opłaty na wrzesień.

2. Przeniesienie opłaty na przyszły sezon lub przepisanie jej na innego zawodnika jeśli żaden z terminów nie będzie pasował.

3. Zwrot opłaty startowej pomniejszonej o 20 % kosztów związanych już z poniesionymi przez nas kosztami.

Prosimy o mail z informacją o decyzji pod adres : info@holistix.pl.

Życząc Wam przede wszystkim zdrowia i spokoju ducha z okazji zbliżających się Świąt wielkanocnych, z góry dziękując za zrozumienie, serdecznie pozdrawiamy. Bądźmy pełni wiary, że przyjdzie nam się jeszcze pościgać na Dolinie 3 Stawów i innych miejscach w tym i kolejnych latach. 

Silesiaman Team