Więcej...

Katowice - dla odmiany 

Katowice w ostatnich latach przeszły ogromną przemianę. Jeszcze nie tak dawno miasto przez wielu postrzegane było jako symbol stereotypowo kojarzącego się Śląska: miejsca ciężkiego przemysłu, węgla i stali. Droga, jaką pokonały Katowice, stając się nowoczesną stolicą liczącej 2 miliony mieszkańców metropolii, jest zarazem przykładem transformacji, która dokonała się w całej Polsce. 

 

Od lat dla ludzi przyjeżdżających do stolicy Śląska punktem charakterystycznym była wieża szybu kopalni. Dziś również tak jest. Jednak widoczna z daleka wieża „Warszawa II" pełni zupełnie inne funkcje. Dostała drugie życie stając się tarasem widokowym na kolorowe i nowoczesne Katowice.

 

Jej przemiana była elementem rewitalizacji przestrzeni po dawnej kopalni. Na tych terenach powstała Strefa Kultury, unikatowe miejsce w skali nie tylko Polski, ale całej Europy. Powstały tu zachwycające architekturą gmachy Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia, Muzeum Śląskiego i Międzynarodowego Centrum Kongresowego. Strefę dopełniają: Spodek, czyli hala widowiskowo-sportowa nawiązująca bryłą do statku kosmicznego oraz nowoczesne biurowce: .KTW ze zwracającą uwagę konstrukcją i usytuowany niedaleko Altus, najwyższy budynek w województwie śląskim.

Trasa 

Wyniki 

Regulamin

Zapisz się 

Silesiaman Duathlon Katowice

Rozpocznij sezon od krótkiego, ale konkretnego przetarcia po zimowym sezonie. Na znanej i lubianej Dolinie 3 Stawów spotykamy się, żeby na dystansie sprinterskim, sprawdzić swoją formę przed latem. 

 

Dystans : 

 

5 km bieg 

21 km rower 

3 km bieg 

 

 

 

 

Na Śląsku od 2014 roku 

Zadzwoń do nas

+ 48 501573104

Napisz do nas

info@holistix.pl

Ta strona została stworzona w kreatorze WebWave.

 Projekt i wykonanie: Smart Pixel

Nasze pozostałe zawody : 

 

Poland Extreme Triathlon Series

 

Fit&Fun Games